Przejdź do głównej zawartości

Jesienny Book Tag (SOBOTNI TAG #6)

Pytania do Jesiennego Tagu pochodzą z bloga Biblioteka Tajemnic.

1.) Szeleszczące liście – świat jest pełen kolorów: wybierz książkę z jesiennymi barwami na okładce.

Taką książką z pewnością jest ,,Pax'' Sary Pennypacker. Co prawda okładka jest dość melancholijna - zwierzak wpatrujący się w pustkę, dominujący brąz i listki.


Znalezione obrazy dla zapytania pax książka

2.) Cieplutki sweter – w końcu jest na tyle zimno, by chodzić w grubych, ciepłych swetrach: która książka wywołuje w tobie uczucie puchatego ciepełka?

Uczucie puchatego ciepełka? W sensie książka, która daje nadzieję? Jeśli tak, to dla mnie będą to ,,Papierowe Miasta'', czyli książka przepełniona miłością i nadzieją.
 Tak na marginesie, nigdy nie lubiłem swetrów...


Znalezione obrazy dla zapytania papierowe miasta książka

3.) Jesienna burza – wicher wieje, deszcz się leje: wybierz książkę do czytania w burzowy dzień.

To pytanie można zinterpretować dwojako. Albo książka, która skłania do refleksji w obliczu panującej za oknami burzy rozumianej jako koniec świata, albo jakaś powieść, by zapomnieć o niesprzyjającej aurze. W pierwszym przypadku będzie to, według mnie, ,,Małe życie''. Świetna książka, dzięki której zrozumiemy, że inni mają znacznie gorzej od nas, a i tak dają radę. 


Znalezione obrazy dla zapytania małe życie

Jako drugą książkę wybiorę ,,Mimo Moich Win''. Co prawda zaczyna się od deszczowego dnia, ale przeradza się w słoneczną przyszłość.


Znalezione obrazy dla zapytania mimo moich win

4.) Chłodne, rześkie powietrze: wskaż najciekawszą fikcyjną postać, z którą zamieniłabyś się miejscami (w oryginalnym wyzwaniu polecenie dotyczyło „the coolest person”).

Może nie na zawsze, ale bardzo chętnie spędziłbym tydzień jako Joanna Chyłka. Mógłbym dzięki temu poznać od wewnątrz jurysdykcyjny świat, a nie czekać na takiego ,,Prokuratora'', który to miał rzekomo obalić tabu. Niestety, ale wyszła z tego polska ,,Dziewczyna z Pociągu''.


Znalezione obrazy dla zapytania prokurator paulina świst

5.) Gorący cydr jabłkowy: która książka jest według ciebie niedoceniana i chcesz, by stała się kolejnym bestsellerem?

Nikogo nie zaskoczyłby ,,Sen Henny'' jako odpowiedź na to pytanie, tak więc znalazłem jeszcze jedną, niedocenianą książkę. Jest nią ,,Pośród Bloków. Epopeja Dzielnicowa''. Na marginesie, jest to pierwszy egzemplarz recenzencki jaki dostałem i z pewnością jest to bardzo niedoceniona książka. Autor świetnie opisał realia wrocławskiej dzielnicy, i powiem tylko tyle: Żulczyk ze swoim ,,Ślepnąc od świateł'' może się schować.


Znalezione obrazy dla zapytania pośród bloków. epopeja dzielnicowa

6.) Pumpkin Spice: jaki jest twój ulubiony, jesienny posiłek?

Nic oryginalnego - zupa krem z dyni.

***
Dzięki za przeczytanie kolejnego Sobotniego Tagu. :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Inne ciekawe artykuły

100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK (EDYCJA 2017)!

Mamy Nowy Rok, a jak wiadomo, jaki nowy rok, taki cały rok. Czy książkoholik może zacząć go lepiej, niż od przepięknych okładek? W każdym razie ja nie, dlatego przygotowałem listę 100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK z (nie tylko) 2017 . Nie tylko, bo chyba 9 tytułów pochodzi z poprzednich dwóch lat, ale są tak piękne, że nie mogło ich tu zabraknąć :-) Nie miałem pomysłu na żaden sensowny podział, bo każda z tych okładek podoba mi się tak, że musiałbym robić często ex aequo, więc wyszłoby albo mniej, albo więcej niż 100 pozycji. Dlatego jedyny podział to: okładka miękka; okładka twarda + zintegrowana oraz kilka pozycji po angielsku. (jeśli książkę wydano i w miękkiej, i w twardej okładce, to pokazana zostaje w twardych; wiadomo, #teamtwardaokladka zobowiązuje) Występuje tu kilka serii, gdzie np. jeden tom wydano w 2016, a drugi w 2017 oraz gdzie kilka niezwiązanych ze sobą książek wydano w jednakowej szacie graficznej (np. Gaiman od Maga). Nie sugerowałem się też tym, czy dana książka

Kolekcja Bestsellerów Fantasy Trudi Canavan - podsumowanie

Mam już wszystkie książki Trudi Canavan wydane w Polsce, więc przygotowałem taką oto listę z linkami do wpisów o konkretnych książkach: TRYLOGIA CZARNEGO MAGA UCZENNICA MAGA GILDIA MAGÓW   NOWICJUSZKA   WIELKI MISTRZ TRYLOGIA ZDRAJCY MISJA AMBASADORA ŁOTR KRÓLOWA ZDRAJCÓW TRYLOGIA ERA PIĘCIORGA KAPŁANKA W BIELI OSTATNIA Z DZIKICH GŁOS BOGÓW TRYLOGIA PRAWO MILLENIUM ZŁODZIEJSKA MAGIA ANIOŁ BURZ  (nowe zdjęcia) INNE KSIĄŻKI TEJ AUTORKI: SZEPTY DZIECI MGŁY i inne opowiadania

Gra o Tron. Edycja Ilustrowana

Dziś pokażę wam kupioną w salonie BookBook'a Ilustrowaną Edycję '' Gry o Tron''  George'a R. R. Martina Książka: 1000 str., okładka twarda, szyty grzbiet ******************************************************** Gra o Tron  – kto jej nie zna? Odpowiedź jeszcze 3 tygodnie temu byłaby prosta – ja, ale już nie jest. Tom inaugurujący sagę ,,Pieśń Lodu i Ognia'' w Edycji Ilustrowanej przeczytałem w około 18 dni (nie pamiętam dokładnie). Cóż mogę rzecz o czymś, co zna już (chyba) każdy na świecie? Bomba. Po prostu Bomba przez duże ,,B''. Zanim bardziej szczegółowa recenzja, to najpierw krótki opis fabuły. Siedem królestw ma swoich Lordów. Pieczę nad nimi sprawuje Król Siedmiu Królestw – Robert. Na północy spokojny żywot wiedzie ród Starków. Na ich terenie znajduje się też Mur – jedyna bariera przed Innymi z północy.  Południem zaś rządzi ród Baratheonów... ale tylko z pozoru. Tak naprawdę władzę sprawuje żona króla – Cersei z rodu Lannist