Przejdź do głównej zawartości

Nic bardziej mylnego!

NARESZCIE! Za ósmym podejściem u ramach promocji sklepu internetowego znak.com.pl "KUP 4 KSIĄŻKI, W TYM 2 PO 1 ZŁ" zakupiłem książkę Radka Kotarskiego pt.Nic bardziej mylnego!


Opis z Empik.com
Czy faktycznie wykorzystujemy jedynie 10% możliwości naszego mózgu? Najwięcej ciepła ucieka przez głowę? Czy rzeczywiście połknięcie gumy balonowej ma opłakane skutki? Ile pająków rocznie zjadamy podczas snu? Czy naprawdę Napoleon był niski? Czy trzeba odczekać 48h przed zgłoszeniem zaginięcia bliskiej osoby? Czy seks przed zawodami odbiera szansę na pierwsze miejsce? Nic bardziej mylnego!
Radek Kotarski, twórca POLIMATÓW, popularyzator wiedzy i pogromca absurdów, w bezwzględny sposób rozprawia się z pięćdziesięcioma mitami. Jego wyczerpujące wyjaśnienia opierają się między innymi na źródłach historycznych oraz publikacjach naukowych i wynikach badań, a przy tym są szalenie ciekawe i dowcipne. Warto sprawdzić, co jest prawdą, a co tylko głęboko zakorzenionym mitem.


Książka: 304 strony, okładka miękka, klejnoty grzbiet.








Opis z okładki:


Cena: 18.58 zł

Krótka recenzja:
"Nic bardziej mylnego" z pewnością nie jest książką łatwą w odbiorze. Jest natomiast bardzo ciekawa i intrygująca (nie mylić z irytująca). Trudność w odbiorze polega na ogromnej licznie naukowych faktów, które dość często są <przynajmniej dla mnie> skomplikowane i napisane językiem typowo naukowym. Ma to swoje uzasadnienie, gdy wszystkie 50 mitów w niej przedstawionych musiało zostać odpowiednio uargumentowane. Inaczej nie dałoby się ich obalić.
    Ponieważ uwielbiam programy pana Radka, byłem bardzo ciekawy jak się spisze w roli pisarza (wow ale argument XD). Dzielnie przebrnąłem przez wszystkie rozdziały. Mimo że nie interesuje mnie historia, nie pominąłem nawet tego działu. 
    Po przeczytaniu około 15 mitów i ich "obaleń" czytanie było już tylko frajdą. Myślę że szczególne wyróżnienie należy się autorowi za rozdział "Te straszne mity o zwierzętach". Nie sugerujmy się jednak tytułami działów, bo wszystkie 6 ma w sobie spory clickbait że tak to nazwę.
   Na DUŻY plus zasługuje też  czcionka, gdyż nie jest to standardowo Times New Roman, ale bodajże Courier, przez co znacznie przyjemniej mi się ją czytało.
   Podsumowując myślę, iż warto przeczytać "Nic bardziej mylnego" z wielu powodów. 
Po pierwsze czcionka (jaki banał)
Po drugie ciekawe tematy.
Po trzecie bardzo dobre źródło wiedzy do szkoły.
Po czwarte dowiecie się, że Einstein wcale nie był słaby w szkole i nie będziecie się mogli na niego powołać kiedy dostaniecie jedynkę...
   Nie no to ostatnie to żart... a może nie? Przeczytajcie sami. Ja oceniam książkę na 8/10.
---------------------------------
Wpis to moje osobiste przemyślenia. Każdy ma prawo mieć własne.
-----------------------------------
Dzięki za przeczytanie do końca!

Komentarze

Inne ciekawe artykuły

100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK (EDYCJA 2017)!

Mamy Nowy Rok, a jak wiadomo, jaki nowy rok, taki cały rok. Czy książkoholik może zacząć go lepiej, niż od przepięknych okładek? W każdym razie ja nie, dlatego przygotowałem listę 100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK z (nie tylko) 2017 . Nie tylko, bo chyba 9 tytułów pochodzi z poprzednich dwóch lat, ale są tak piękne, że nie mogło ich tu zabraknąć :-) Nie miałem pomysłu na żaden sensowny podział, bo każda z tych okładek podoba mi się tak, że musiałbym robić często ex aequo, więc wyszłoby albo mniej, albo więcej niż 100 pozycji. Dlatego jedyny podział to: okładka miękka; okładka twarda + zintegrowana oraz kilka pozycji po angielsku. (jeśli książkę wydano i w miękkiej, i w twardej okładce, to pokazana zostaje w twardych; wiadomo, #teamtwardaokladka zobowiązuje) Występuje tu kilka serii, gdzie np. jeden tom wydano w 2016, a drugi w 2017 oraz gdzie kilka niezwiązanych ze sobą książek wydano w jednakowej szacie graficznej (np. Gaiman od Maga). Nie sugerowałem się też tym, czy dana książka

Tak dobre, jak ,,Małe Życie''? - ,,Ósme Życie (dla Brilki) tom 1''

Jako, iż Nino Haratischwili miała odwiedzić w maju Polskę, postanowiłem odświeżyć sobie jej ,,Ósme Życie (dla Brilki) tom 1’’. Niestety, spotkanie zostało odwołane, ale książkę odświeżyłem. Z tej okazji postanowiłem wreszcie zasiąść do napisania recenzji książki tak dobrej, jak ,,Małe życie’’. Od razu zaznaczam, iż recenzja dotyczy tylko pierwszego tomu, zaś o drugim opowiem w oddzielnym poście. ,,Ósme Życie...’’ to monumentalna, i licząca – mam na myśli oba tomy oba tomy – ponad 110 stron powieść rozgrywająca się na tle Europy podczas wojen oraz po nich. Napisana w formie historii opowiadanej przez ciotkę dla tytułowej Brilki saga wciągnęła nawet mnie – osobę, która książki historyczne, z wyjątkiem ,,Złodziejki książek’’, omija jak największym łukiem. To, napisana z rozmachem, potężna książka zrzuca czytelnika z nóg, o ile ten już nie siedział. Ta, charakteryzująca się pełnokrwistymi bohaterami oraz napisana plastycznym stylem i niezwykle ujmującym językiem

Kolekcja Bestsellerów Fantasy Trudi Canavan - podsumowanie

Mam już wszystkie książki Trudi Canavan wydane w Polsce, więc przygotowałem taką oto listę z linkami do wpisów o konkretnych książkach: TRYLOGIA CZARNEGO MAGA UCZENNICA MAGA GILDIA MAGÓW   NOWICJUSZKA   WIELKI MISTRZ TRYLOGIA ZDRAJCY MISJA AMBASADORA ŁOTR KRÓLOWA ZDRAJCÓW TRYLOGIA ERA PIĘCIORGA KAPŁANKA W BIELI OSTATNIA Z DZIKICH GŁOS BOGÓW TRYLOGIA PRAWO MILLENIUM ZŁODZIEJSKA MAGIA ANIOŁ BURZ  (nowe zdjęcia) INNE KSIĄŻKI TEJ AUTORKI: SZEPTY DZIECI MGŁY i inne opowiadania