Przejdź do głównej zawartości

The Netlix Book Tag (SOBOTNI TAG #7)

Dziś niby książkowo, ale po części serialowo. Pytania do The Netflix Book Tag zaczerpnąłem z bloga House of Readers. Zapraszam.


1. Recently watched: Ostatnia książka, którą skończyłeś czytać.
Właśnie skończyłem czytać pierwszą część komiksów z serii ,,Był Sobie Człowiek. Prehistoria''. Recenzja pojawi się na początku tygodnia, ale już mogę powiedzieć, że czytało się go bardzo przyjemnie.

2.Top Picks: Książka polecona ci na podstawie tego, co przeczytałaś wcześniej.

Już wielokrotnie po tym, jak mówiłem, że lubię Pieśń Lodu i Ognia, mówiono mi, abym przeczytał Sandersona, a najlepiej ,,Z Mgły Zrodzonego''. Szkoda tylko, że pierwszy tom stał się Białym Krukiem... ale podobno w styczniu ma być dodruk. Oby...

3. Recently Added: Ostatnia książka, jaką kupiłeś.

Akurat robiłem uzupełnienie świątecznych prezentów, i zakupiłem dwie książki:
,,50 Sekund o Modzie'' oraz ,,Listy'' J.R.R. Tolkiena. Za ,,Listy'' udało mi się zapłacić śmieszne 25 zł, chociaż okładka trochę na tym ucierpiała, ale jak to mówią Biały Kruk, to Biały Kruk.

4. Popular on Netflix: Cztery książki, które wszyscy znają.

Tak bez opisów, tylko wymienię:
- ,,Gra o Tron'',
- ,,Harry Potter'',
- ,,Małe życie'',
- ,,Przeminęło z Wiatrem''.

5. Comedies: Zabawna książka.

Obawiam się linczu, ale muszę powiedzieć, że uśmiałem się co niemiara czytając trylogię o ,,Barrym Trotterze'' Michaela Gerbera. 

6. Dramas: Postać, która jest królową/królem problemów.

Nie podejdę do tego pytania w sposób prześmiewczy, ale odpowiem poważnie, że taką postacią wg. mnie bez wątpienia jest Hanna Baker.

7. Animated: Książka z kreskówkami na okładce.

Nie chcę podawać tytułu jakiejś książki dla dzieci, bo nie o to chodzi w tym pytaniu, ale myślę, że dobrą odpowiedzią będzie ,,Uroczysko: Podziemie''.

8. Watch it again: Książka lub seria, którą chcesz przeczytać ponownie.

Nie tyle chcę, ale regularnie, rok w rok czytam Harry'ego Pottera (cały cykl, który zaczynam w październiku i kończę w lutym) oraz ,,Papierowe Miasta''. A najciekawsze jest to, że nawet jak się czyta książki piąty raz (jak ,,Papierowe Miasta'' w moim przypadku), to i tak znajdzie się sporo nowych smaczków.

9. Documentories: Literatura faktu, którą polecasz wszystkim.

W sumie to z tej kategorii na półce mam tylko jedną książkę. Jest nią ,,Schodów się nie pali'', czyli zbiór reportaży Wojciecha Tochmana . Książki nie czytałem, ale nabyłem ją na spotkaniu autorskim, które bardzo mi się podobało.

10. Action and Adventure: Książka pełna akcji.

Wiele jest takich książek. Powiem, że u mnie będą to ,,Papierowe Miasta'' i chociażby ,,Starcie Królów''.

11. New Releases: Najbardziej oczekiwana przez ciebie książka.

Hmm... czy ktoś jeszcze czeka na ,,Wichry Zimy''? A z takich bardziej ''realnych'' premier, to z niecierpliwością wyczekuję na ,,

Komentarze

Prześlij komentarz

Inne ciekawe artykuły

100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK (EDYCJA 2017)!

Mamy Nowy Rok, a jak wiadomo, jaki nowy rok, taki cały rok. Czy książkoholik może zacząć go lepiej, niż od przepięknych okładek? W każdym razie ja nie, dlatego przygotowałem listę 100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK z (nie tylko) 2017 . Nie tylko, bo chyba 9 tytułów pochodzi z poprzednich dwóch lat, ale są tak piękne, że nie mogło ich tu zabraknąć :-) Nie miałem pomysłu na żaden sensowny podział, bo każda z tych okładek podoba mi się tak, że musiałbym robić często ex aequo, więc wyszłoby albo mniej, albo więcej niż 100 pozycji. Dlatego jedyny podział to: okładka miękka; okładka twarda + zintegrowana oraz kilka pozycji po angielsku. (jeśli książkę wydano i w miękkiej, i w twardej okładce, to pokazana zostaje w twardych; wiadomo, #teamtwardaokladka zobowiązuje) Występuje tu kilka serii, gdzie np. jeden tom wydano w 2016, a drugi w 2017 oraz gdzie kilka niezwiązanych ze sobą książek wydano w jednakowej szacie graficznej (np. Gaiman od Maga). Nie sugerowałem się też tym, czy dana książka

Tak dobre, jak ,,Małe Życie''? - ,,Ósme Życie (dla Brilki) tom 1''

Jako, iż Nino Haratischwili miała odwiedzić w maju Polskę, postanowiłem odświeżyć sobie jej ,,Ósme Życie (dla Brilki) tom 1’’. Niestety, spotkanie zostało odwołane, ale książkę odświeżyłem. Z tej okazji postanowiłem wreszcie zasiąść do napisania recenzji książki tak dobrej, jak ,,Małe życie’’. Od razu zaznaczam, iż recenzja dotyczy tylko pierwszego tomu, zaś o drugim opowiem w oddzielnym poście. ,,Ósme Życie...’’ to monumentalna, i licząca – mam na myśli oba tomy oba tomy – ponad 110 stron powieść rozgrywająca się na tle Europy podczas wojen oraz po nich. Napisana w formie historii opowiadanej przez ciotkę dla tytułowej Brilki saga wciągnęła nawet mnie – osobę, która książki historyczne, z wyjątkiem ,,Złodziejki książek’’, omija jak największym łukiem. To, napisana z rozmachem, potężna książka zrzuca czytelnika z nóg, o ile ten już nie siedział. Ta, charakteryzująca się pełnokrwistymi bohaterami oraz napisana plastycznym stylem i niezwykle ujmującym językiem

Kolekcja Bestsellerów Fantasy Trudi Canavan - podsumowanie

Mam już wszystkie książki Trudi Canavan wydane w Polsce, więc przygotowałem taką oto listę z linkami do wpisów o konkretnych książkach: TRYLOGIA CZARNEGO MAGA UCZENNICA MAGA GILDIA MAGÓW   NOWICJUSZKA   WIELKI MISTRZ TRYLOGIA ZDRAJCY MISJA AMBASADORA ŁOTR KRÓLOWA ZDRAJCÓW TRYLOGIA ERA PIĘCIORGA KAPŁANKA W BIELI OSTATNIA Z DZIKICH GŁOS BOGÓW TRYLOGIA PRAWO MILLENIUM ZŁODZIEJSKA MAGIA ANIOŁ BURZ  (nowe zdjęcia) INNE KSIĄŻKI TEJ AUTORKI: SZEPTY DZIECI MGŁY i inne opowiadania