Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie Grudnia/ Book Haul

Zapraszam na ostatnie podsumowanie ostatniego miesiąca tego roku :-)


KSIĄŻKI PRZECZYTANE:

Katedra w Barcelonie RECENZJA
Dwunasty miesiąc rozpocząłem pokaźną powieścią, o częściowo sakralnej tematyce. Czytało się ją wybornie, aczkolwiek szkoda, że tytułowej katedry było w niej jak na lekarstwo... Niemniej polecam i czekam na swój egzemplarz ,,Dziedziców Ziemi''.

Okładka książki Katedra w Barcelonie

Papierowe Miasta
Nie będąc gołosłownym udowadnia, że PO RAZ PIĄTY przeczytałem najlepszą książkę świata (na równi z ,,Małym życiem'') - jaką są ,,Papierowe Miasta'' Johna Greena. Oczywiście zakończenie wywołało - nie po raz pierwszy - wzruszenie i lekki kac książkowy. KOCHAM TĘ KSIĄŻKĘ!


Był sobie Człowiek. Komiks. Tom 1 - Prehistoria & Tom 2 - Żyzne Doliny i Egipt. RECENZJA
Wspomniany przed momentem kac książkowy nie trwał długo, bo sięgnąłem po wspaniałe komiksy od Hippocampusa z serii Był sobie... Człowiek. Dotarło do mnie, że były to na dobrą sprawę jedyne komiksy przeczytane w tym roku przeze mnie. Całe szczęście, że były tak genialnie narysowane!

 


Damy Polskiego Imperium. RECENZJA
Prawdziwe historie kobiet, które zbudowały imperium bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Spodziewałem się jakiejś nudnej książki do historii, a dostałem świetnie napisane 3 mini-historie o kobietach, które jak się okazało, odegrały bardzo ważną rolę w historii Polski. Dodatkowo książka zawiera historie z epoki, którą bardzo lubię, czyli Polski Piastów. Było to moje pierwsze spotkanie z książkami Kamila Janickiego, i z pewnością nie ostatnie :-)


Mirror, Mirror RECENZJA
Thriller Doskonały! Mogę to potwierdzić. Genialna pod każdym względem powieść dla młodzieży, gdzie media społecznościowe są bardzo istotne, a wykreowany świat w najmniejszym calu nie odstaje od realiów współczesnych nastolatków. 


Harry Potter i więzień Azkabanu. Wydanie Ilustrowane.
O tej książce usłyszycie co-nie-co więcej już w pierwszym tygodniu stycznia. Czy rzeczywiście ma za mało rysunków? Jakie one są? Czy warto wydać na tę książkę od 40-stu do 59-ciu zł? A może lepiej kupić prześliczne wydanie z czarnej ''dorosłej'' edycji?


,,Bestiariusz Słowiański. Część Pierwsza i Druga'' przeczytałem już wcześniej, jednak dopiero teraz ukazała się recenzja oraz WYWIAD z autorami.

***

KSIĄŻKI KUPIONE

Muszę się wam pochwalić, że w tym miesiącu kupiłem tylko jedną(!) książkę! A były nią ,,Listy'' J.R.R. Tolkiena, za... 25 zł!!! Niesamowite, zważywszy na ceny, jakie ta książka osiąga na Allegro.


***

PREZENTY

Grudzień, to święta, a święta to prezenty. 
W tym roku dostałem dwie przepiękne publikacje:

Harry Potter i więzień Azkabanu. Wydanie Ilustrowane


Nawałnica Mieczy. Stal i Śnieg.


***

EGZEMPLARZE RECENZENCKIE

W grudniu nie ma żadnych ciekawych nowości, a każdy wydawca czeka do stycznia. Na szczęście dwa wydawnictwa o mnie nie zapomniały 😀

Hippocapmus & Było sobie...

1. Był sobie Człowiek. Komiks. Tom 1 - Prehistoria
2. Był sobie Człowiek. Komiks. Tom 2 - Żyzne Doliny i Egipt.

Wydawnictwo Jaguar

1. Mirror, Mirror.
2. Paddington 2. Nowela filmowa



***

To tyle w tym miesiącu. Zapraszam na Podsumowanie Roku 2017 oraz na 100 Najładniejszych Okładek, a gdyby tego było mało, to już 05. stycznia ukażą się Zachwyty i Rozczarowania 2017!
Oby 2018 rok był dla was zaczytany, jak żaden inny!


Komentarze

  1. Katedra w Barcelonie to wspaniala ksiazka. Papierowe miasta mnie niestety nie zachwycily. Mirror mirror z checia przeczytal gdyz uwielbiam thrillery . Blog obserwuje I bede zagladac. Zapraszam rowniez do mnie. Pozdrawiam

    Czytankanadobranoc.blogspot.ie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inne ciekawe artykuły

100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK (EDYCJA 2017)!

Mamy Nowy Rok, a jak wiadomo, jaki nowy rok, taki cały rok. Czy książkoholik może zacząć go lepiej, niż od przepięknych okładek? W każdym razie ja nie, dlatego przygotowałem listę 100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK z (nie tylko) 2017 . Nie tylko, bo chyba 9 tytułów pochodzi z poprzednich dwóch lat, ale są tak piękne, że nie mogło ich tu zabraknąć :-) Nie miałem pomysłu na żaden sensowny podział, bo każda z tych okładek podoba mi się tak, że musiałbym robić często ex aequo, więc wyszłoby albo mniej, albo więcej niż 100 pozycji. Dlatego jedyny podział to: okładka miękka; okładka twarda + zintegrowana oraz kilka pozycji po angielsku. (jeśli książkę wydano i w miękkiej, i w twardej okładce, to pokazana zostaje w twardych; wiadomo, #teamtwardaokladka zobowiązuje) Występuje tu kilka serii, gdzie np. jeden tom wydano w 2016, a drugi w 2017 oraz gdzie kilka niezwiązanych ze sobą książek wydano w jednakowej szacie graficznej (np. Gaiman od Maga). Nie sugerowałem się też tym, czy dana książka

Koszmarny Karolek. 5 książek - 11 części

Ostatnio bezcelowo przechadzałem się po mieście i postanowiłem wstąpić do okolicznego "Book Book'a". Jak prawdziwy książkocholik wyszedłem nie z jedną czy dwoma, ale pięcioma książkami Francesci Simon z serii "Koszmarny Karolek". Koszmarny Karolek i kino grozy   Tym razem Karolek postanawia nakręcić własny film grozy! Niestety na identyczny pomysł wpada Wredna Wandzia, więc  prawdziwy horror przeplatany gagami toczy się  w rzeczywistości w domu Karolka. Francesca  Simon w błyskotliwy sposób opisuje historie z  życia Karolka, bawiąc i rozśmieszając zarówno  dzieci jak i ich rodziców. Książka - 104 str. okładka miękka, klejony grzbiet. Opis z okładki Cena 17.90  ----------------- Krótka recenzja:     Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać Koszmarnego Karolka, ani Doskonałego Damianka.     Najnowsza część mogłaby być tylko grubsza. Jedynie 5 historyjek to moim zdaniem stanowczo za mało. Tym ra

Dziennik Cwaniaczka 11 części

Tydzień temu za naprawdę śmieszne pieniądze kupiłem 10 części sagi "Dziennik Cwaniaczka''. Po 2-ch dniach dokupiłem jeszcze ,,Zrób to sam!'' Każda książka:  miękka oprawa, klejony grzbiet, wewnątrz całkiem dużo czarno-białych rysunków autora. Krótka recenzja  całego cyklu: Mogłem napisać po 3- 4 zdania do każdej części po kolei, ale zdecydowałem się na ogólny opis całego cyklu, gdyż tylko tak mogłem uniknąć spoilerów. *** Jeff Kinney świetnie pokazał współczesne problemy młodego gimnazjalisty. Greg jest po prostu pechowcem i  że się tak wyrażę ''życiowym przegrywem''. Wyśmiewany przez rówieśników i (chodź nie specjalnie) również przez nauczycieli Greg stara się zostać zapamiętany jako Super Gość. Niestety nie pomaga mu w tym nawet czarna skórzana kurtka.... Kiedy wydaje mu się, że jest upokorzony po wsze czasy nadarza się okazja na odbicie się od dna; i to wcale nie kolejna próba podpięcia się pod ''prestiż'' R