Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie Grudnia/ Book Haul

Zapraszam na ostatnie podsumowanie ostatniego miesiąca tego roku :-)


KSIĄŻKI PRZECZYTANE:

Katedra w Barcelonie RECENZJA
Dwunasty miesiąc rozpocząłem pokaźną powieścią, o częściowo sakralnej tematyce. Czytało się ją wybornie, aczkolwiek szkoda, że tytułowej katedry było w niej jak na lekarstwo... Niemniej polecam i czekam na swój egzemplarz ,,Dziedziców Ziemi''.

Okładka książki Katedra w Barcelonie

Papierowe Miasta
Nie będąc gołosłownym udowadnia, że PO RAZ PIĄTY przeczytałem najlepszą książkę świata (na równi z ,,Małym życiem'') - jaką są ,,Papierowe Miasta'' Johna Greena. Oczywiście zakończenie wywołało - nie po raz pierwszy - wzruszenie i lekki kac książkowy. KOCHAM TĘ KSIĄŻKĘ!


Był sobie Człowiek. Komiks. Tom 1 - Prehistoria & Tom 2 - Żyzne Doliny i Egipt. RECENZJA
Wspomniany przed momentem kac książkowy nie trwał długo, bo sięgnąłem po wspaniałe komiksy od Hippocampusa z serii Był sobie... Człowiek. Dotarło do mnie, że były to na dobrą sprawę jedyne komiksy przeczytane w tym roku przeze mnie. Całe szczęście, że były tak genialnie narysowane!

 


Damy Polskiego Imperium. RECENZJA
Prawdziwe historie kobiet, które zbudowały imperium bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Spodziewałem się jakiejś nudnej książki do historii, a dostałem świetnie napisane 3 mini-historie o kobietach, które jak się okazało, odegrały bardzo ważną rolę w historii Polski. Dodatkowo książka zawiera historie z epoki, którą bardzo lubię, czyli Polski Piastów. Było to moje pierwsze spotkanie z książkami Kamila Janickiego, i z pewnością nie ostatnie :-)


Mirror, Mirror RECENZJA
Thriller Doskonały! Mogę to potwierdzić. Genialna pod każdym względem powieść dla młodzieży, gdzie media społecznościowe są bardzo istotne, a wykreowany świat w najmniejszym calu nie odstaje od realiów współczesnych nastolatków. 


Harry Potter i więzień Azkabanu. Wydanie Ilustrowane.
O tej książce usłyszycie co-nie-co więcej już w pierwszym tygodniu stycznia. Czy rzeczywiście ma za mało rysunków? Jakie one są? Czy warto wydać na tę książkę od 40-stu do 59-ciu zł? A może lepiej kupić prześliczne wydanie z czarnej ''dorosłej'' edycji?


,,Bestiariusz Słowiański. Część Pierwsza i Druga'' przeczytałem już wcześniej, jednak dopiero teraz ukazała się recenzja oraz WYWIAD z autorami.

***

KSIĄŻKI KUPIONE

Muszę się wam pochwalić, że w tym miesiącu kupiłem tylko jedną(!) książkę! A były nią ,,Listy'' J.R.R. Tolkiena, za... 25 zł!!! Niesamowite, zważywszy na ceny, jakie ta książka osiąga na Allegro.


***

PREZENTY

Grudzień, to święta, a święta to prezenty. 
W tym roku dostałem dwie przepiękne publikacje:

Harry Potter i więzień Azkabanu. Wydanie Ilustrowane


Nawałnica Mieczy. Stal i Śnieg.


***

EGZEMPLARZE RECENZENCKIE

W grudniu nie ma żadnych ciekawych nowości, a każdy wydawca czeka do stycznia. Na szczęście dwa wydawnictwa o mnie nie zapomniały 😀

Hippocapmus & Było sobie...

1. Był sobie Człowiek. Komiks. Tom 1 - Prehistoria
2. Był sobie Człowiek. Komiks. Tom 2 - Żyzne Doliny i Egipt.

Wydawnictwo Jaguar

1. Mirror, Mirror.
2. Paddington 2. Nowela filmowa



***

To tyle w tym miesiącu. Zapraszam na Podsumowanie Roku 2017 oraz na 100 Najładniejszych Okładek, a gdyby tego było mało, to już 05. stycznia ukażą się Zachwyty i Rozczarowania 2017!
Oby 2018 rok był dla was zaczytany, jak żaden inny!


Komentarze

  1. Katedra w Barcelonie to wspaniala ksiazka. Papierowe miasta mnie niestety nie zachwycily. Mirror mirror z checia przeczytal gdyz uwielbiam thrillery . Blog obserwuje I bede zagladac. Zapraszam rowniez do mnie. Pozdrawiam

    Czytankanadobranoc.blogspot.ie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inne ciekawe artykuły

100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK (EDYCJA 2017)!

Mamy Nowy Rok, a jak wiadomo, jaki nowy rok, taki cały rok. Czy książkoholik może zacząć go lepiej, niż od przepięknych okładek? W każdym razie ja nie, dlatego przygotowałem listę 100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK z (nie tylko) 2017 . Nie tylko, bo chyba 9 tytułów pochodzi z poprzednich dwóch lat, ale są tak piękne, że nie mogło ich tu zabraknąć :-) Nie miałem pomysłu na żaden sensowny podział, bo każda z tych okładek podoba mi się tak, że musiałbym robić często ex aequo, więc wyszłoby albo mniej, albo więcej niż 100 pozycji. Dlatego jedyny podział to: okładka miękka; okładka twarda + zintegrowana oraz kilka pozycji po angielsku. (jeśli książkę wydano i w miękkiej, i w twardej okładce, to pokazana zostaje w twardych; wiadomo, #teamtwardaokladka zobowiązuje) Występuje tu kilka serii, gdzie np. jeden tom wydano w 2016, a drugi w 2017 oraz gdzie kilka niezwiązanych ze sobą książek wydano w jednakowej szacie graficznej (np. Gaiman od Maga). Nie sugerowałem się też tym, czy dana ksi...

Gra o Tron. Edycja Ilustrowana

Dziś pokażę wam kupioną w salonie BookBook'a Ilustrowaną Edycję '' Gry o Tron''  George'a R. R. Martina Książka: 1000 str., okładka twarda, szyty grzbiet ******************************************************** Gra o Tron  – kto jej nie zna? Odpowiedź jeszcze 3 tygodnie temu byłaby prosta – ja, ale już nie jest. Tom inaugurujący sagę ,,Pieśń Lodu i Ognia'' w Edycji Ilustrowanej przeczytałem w około 18 dni (nie pamiętam dokładnie). Cóż mogę rzecz o czymś, co zna już (chyba) każdy na świecie? Bomba. Po prostu Bomba przez duże ,,B''. Zanim bardziej szczegółowa recenzja, to najpierw krótki opis fabuły. Siedem królestw ma swoich Lordów. Pieczę nad nimi sprawuje Król Siedmiu Królestw – Robert. Na północy spokojny żywot wiedzie ród Starków. Na ich terenie znajduje się też Mur – jedyna bariera przed Innymi z północy.  Południem zaś rządzi ród Baratheonów... ale tylko z pozoru. Tak naprawdę władzę sprawuje żona króla – Cersei z rodu Lannist...

Fistaszki Zebrane 1977-1978

Od razu zaznaczam, iż nie planuję recenzować każdego przeczytanego tomu ,,Fistaszków Zebranych'', gdyż prócz niewielkiej - jeśli patrzymy tom po tomie - ewolucji kreski, książki nie różnią się od siebie aż tak bardzo. Wspomnę też, że jeżeli szukacie recenzowanego przeze mnie tomu, to spokojnie dostaniecie go w księgarni Gandalf, skąd sam zakupiłem swój egzemplarz. Przejdźmy jednak do samej recenzji. Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać Fistaszków , a tym, którym akurat ta nazwa jest obca, na pewno obiło się o uszy imię psa Snoopy'ego (tak, to ten biały z czarnymi uszami). W ogóle nie wiedziałem nawet, że jest on beagle'em, a to spryciarz. Nie ma co twierdzić inaczej, Fistaszki to ładny kawałek historii. Polskie wydawnictwa wahały się rozpocząć tak długi, i rozłożony w latach projekt, jakim jest przygotowanie polskiego wydania ,,Fistaszków Zebranych''. Na szczęście Nasz Księgarnia podniosła rękawice, i tak oto mamy możliwość przeczytać Fistaszki w nas...