Przejdź do głównej zawartości

Bardzo różnorodny Książkowy Poradnik Prezentowy by CzytanieJestSpoko

Zapraszam was na - mam nadzieję - bardzo rozbudowany Książkowy Poradnik Prezentowy by CzytanieJestSpoko.

Kilka nazw czytelników pochodzi z blogów: Księgozbiór oraz Czytamrecenzuje.pl, jednak książki wybrałem sam.

Zaczynamy!

Książki dla dzieci:
- ,,Gwiazda z Nieba'' - urocza historyjka dla najmłodszych pełna prześlicznych ilustracji.


Gwiazdka z nieba

- ,,Duszan'' - najładniej wydana książka dla dzieci 2017 roku.


Duszan przygody prawie prawdziwe Przygody prawie prawdziwe

- ,,Jak wytresować Cthulhu?'' - pouczające książki dla trochę starszych. Sami sterujemy losami bohaterów.
Jak wytresować Cthulhu Tom 2 Coś na dachu.
Jak wytresować Cthulhu

- ,,Miś Fantazy poznaje tajemnicę Kryształu'' - każdy pokocha tego uroczego niebieskiego niedźwiadka i jego przygody.


Miś Fantazy poznaje tajemnicę Kryształu

- Dziennik Cwaniaczka'' - najlepiej od razu wszystkie 12 tomów (na zdjęciu 10 pierwszych części) i kalendarz i ,,Zrób to sam!'', bo cykl jest GENIALNY!






Najlepsze młodzieżówki:

- ,,Papierowe Miasta'' - dla mnie najlepsza książka jaką czytałem od 2012 roku. Odświeżam zawsze w grudniu.


Papierowe miasta

- ,,W śnieżną noc'' - klimacik świąt i styl Greena. Połączenie idealne. (recenzja w święta).


W śnieżną noc

- ,,Spektrum: Leonidy'' - wydawniczy fenomen z Danii już w Polsce! Najbradziej oryginalna i nieprzewidywalna książka tego roku.


Spektrum Leonidy

- trylogia ,,Mroczne Umysły'' - znacznie ciekawsza od ,,Niezgodnej'', ale nie czytajcie nowelek, bo są zdecydowanie najsłabszym ogniwem serii.


Znalezione obrazy dla zapytania mroczne umysły




- ilustrowany Harry Potter - podobno ilustrowany ,,Więzień Azkabanu'' zawiódł, nie wiem, bo mam tylko pierwszą część i mogę powiedzieć, że wygląda prześlicznie.


Znalezione obrazy dla zapytania ilustrowany harry potter


***

Indywidualne preferencje:
i tu zaczyna się zabawa. Każdy zna pewnie minimum jedną osobę z tych kategorii:

* Beściarz - osoba czytająca tylko bestsellery - polecam ,,Małe życie''. Nie muszę chyba powtarzać dlaczego. Zapraszam do recenzji. Dodatkowo powiem też, że teraz pojawił się piękny pakiet ,,Małego życia'' w brytyjskiej okładce (wg. mnie brzydszej od tej naszej) i ,,Ludzi na drzewach''.


Zdjęcie użytkownika Wydawnictwo W.A.B.



Małe życie

* Pan Nie znam, nie interesuję się - już od podstawówki leciał na streszczeniach. Przeczytał podręcznik z matmy, bo miał zagrożenie - dla takiego ''jegomościa'' polecam kupić powieść graficzną, bądź komiks. Obok tego nie da się przejść obojętnie. Postawię tu na ,,Y: Ostatni z Mężczyzn''.



Y ostatni z mężczyzn

* Językowiec - uważa, że każdy przekład to zbrodnia. Czyta tylko w oryginale - dla takiej osoby polecam najlepiej trylogię, która nie ma wydanych w Polsce wszystkich tomów. Polecam tu genialną trylogię ,,Sanctus'', ,,The Key'' oraz ,,The Tower''. Pierwszy tom ukazał się w Polsce, ale ostatnie dwa już nie. ,,Sanctus'' ti genialna trylogia o zagadkach rodem z książek Dana Browna, ale o wiele ciekawszych.


Cover image - Bestselling Conspiracy Thriller Trilogy: Sanctus, The Key, The Tower

* Typowy Polak - przeczytał lektury i na tym koniec. No może jeszcze coś Grocholi - dla takiego ''typka spod ciemnej gwiazdy'' polecam coś lekkiego i cienkiego, np. ,,Podróże z Charleyem'', bo który polak nie chciałby żyć po Amełykańsku.


Podróże z Charleyem

* Gatunkowiec - w swoim ulubionym gatunku jest mistrzem, ale - jeśli czyta kryminały - nigdy nie słyszał o Harrym Potterze - tu trzeba już wykazać trochę inicjatywy i dowiedzieć się jaki jest ulubiony gatunek takiego konesera. Na końcu będzie lista tzw. uniwersalna i tam możecie poszukać inspiracji.

* Napalony Nastolatek - przeczytał trzy książki, wyrobił krajową normę za 2 osoby i lansuje tymi książkami. Wkleja cytaty na fejsa i udziela się w dyskusjach, zmienia przy tym ich temat na te trzy książki, które zna - tu najlepsza będzie któraś z Najlepszych Młodzieżówek o których pisałem wyżej.

* Elitarny - tylko książki z górnej półki, które rozumieją tylko oni, albo nawet nie oni - tutaj polecić mogę esej poświęcony ewolucji człowieka: ,,Sapiens. Od zwierząt do bogów'', o którym pisałem już na blogu. Bardzo interesująca publikacja, ale licząca ponad 500 stron tekstu ,,od góry do dołu''. Stanowi wyzwanie.


Sapiens Od zwierząt do bogów


* Dojrzały czytelnik wie, co go naprawdę interesuje i gdzie szukać dobrych książek.
To jest ten typ ludzi czytających w autobusach i tramwajach. Siedzą, nikomu nie przeszkadzają, nikogo nie chcą nawracać na jedyne słuszne lektury. Walczą tylko o wolne miejsce do siedzenia. Czasem jakiś egzemplarz pożyczą znajomym, ale tylko wtedy, kiedy tamci poproszą - najczęściej w autobusach widzę ludzi czytających albo fantastykę, albo jakiś romans. W takim wypadku polecić mogę - autentycznie genialną - najnowszą książkę Evansa, czyli ,,Hotel Pod Jemiołą''.

Hotel pod jemiołą

Pożeracz - czyta wszystko, od etykiet na butelkach z colą, poprzez powieści, na stopkach redakcyjnych skończywszy - takiej osobie polecam wielotomową serię. Jeśli lubi fantastykę, to ,,Świat Czarownic'', a jeśli kryminał, to ,,Serię o Chyłce'' Mroza. Lubi prehistorię? - no to ,,Dzieci Ziemi'' Jean M. Auel.

Świat Czarownic


KasacjaDolina koni

* Bloger - połączenie ,,Dojrzałego Czytelnika'' z ,,Napalonym Nastolatkiem''; wie co lubi i umie się wypowiadać o literaturze - dla takich osób polecam jakąś nowość, którą będą mogli zrecenzować w najbliższym czasie. Może to być: ,,Światło'' Ashera, bądź nowe, prześliczne wydanie ,,Dziadka do orzechów''.

Światło

Dziadek do orzechów

* Zbieracz (dziś Okładkowa Sroka) - zbiera, żeby ładnie wyglądało, czyta mniej, niż kupuje. Nigdy nie pożycza, żeby nie zepsuć wyglądu biblioteczki - takiej osobie polecam kupić coś pięknego w twardej okładce, co ma ładny grzbiet, np. ilustrowaną edycję ,,Rycerza Siedmiu Królestw'' George'a R.R. Martina; bo ,,Gry o Tron'' pewnie nie czytał...

Rycerz Siedmiu Królestw Wydanie ilustrowane

* Ekspert - Chciałby już zakończyć przygodę z książkami, ale zarabia na czytaniu i pisaniu o książkach - żeby nie dołować takiej osoby, kupiłbym mu ,,Atlas Lądów Niebyłych'', bo mało tekstu i dużo obrazków.


Atlas lądów niebyłych


***
Najlepsze w swoim gatunku
(bez opisów, po prostu zaufajcie):
- fantastyka ''dorosła'' - ,,Sen Henny'' i ,,Sen Henny: Imperium Magów''

Sen HennySen Henny Imperium Magów Imperium Magów

- romans - ,,Hotel Pod Jemiołą''


Hotel pod jemiołą

- kryminał - ,,Skaza''

Skaza

- thriller - pakiet ,,Bad Mommy. Zła Mama / Ciemna Strona. Mud Veim''

Pakiet: Bad Mommy. Zła mama / Ciemna strona. Mud Vein - Fisher Tarryn

- horror - ,,Grzesznik''

Grzesznik

- książka historyczna - ,,Xięgi Nefasa'', lub ,,Mitologia Słowian'' Aleksandra Gieysztora

Xięgi Nefasa. Trygław – władca losu

- literatura wojenna - ,,Beatrycze i Wergili''

Beatrycze i Wergili

- science-fiction - ,,Illuminae''



- reportaż - ,,Schodów się nie pali''

Schodów się nie pali

- literatura współczesna - ,,Małe życie''

Małe życie

- ,,coś z 2017'' - ,,Spektrum: Leonidy''

Spektrum Leonidy

***
Tak prezentuje się mój Książkowy Poradnik Prezentowy. A co wy kupiliście na święta?

Komentarze

Prześlij komentarz

Inne ciekawe artykuły

100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK (EDYCJA 2017)!

Mamy Nowy Rok, a jak wiadomo, jaki nowy rok, taki cały rok. Czy książkoholik może zacząć go lepiej, niż od przepięknych okładek? W każdym razie ja nie, dlatego przygotowałem listę 100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK z (nie tylko) 2017 . Nie tylko, bo chyba 9 tytułów pochodzi z poprzednich dwóch lat, ale są tak piękne, że nie mogło ich tu zabraknąć :-) Nie miałem pomysłu na żaden sensowny podział, bo każda z tych okładek podoba mi się tak, że musiałbym robić często ex aequo, więc wyszłoby albo mniej, albo więcej niż 100 pozycji. Dlatego jedyny podział to: okładka miękka; okładka twarda + zintegrowana oraz kilka pozycji po angielsku. (jeśli książkę wydano i w miękkiej, i w twardej okładce, to pokazana zostaje w twardych; wiadomo, #teamtwardaokladka zobowiązuje) Występuje tu kilka serii, gdzie np. jeden tom wydano w 2016, a drugi w 2017 oraz gdzie kilka niezwiązanych ze sobą książek wydano w jednakowej szacie graficznej (np. Gaiman od Maga). Nie sugerowałem się też tym, czy dana książka

Koszmarny Karolek. 5 książek - 11 części

Ostatnio bezcelowo przechadzałem się po mieście i postanowiłem wstąpić do okolicznego "Book Book'a". Jak prawdziwy książkocholik wyszedłem nie z jedną czy dwoma, ale pięcioma książkami Francesci Simon z serii "Koszmarny Karolek". Koszmarny Karolek i kino grozy   Tym razem Karolek postanawia nakręcić własny film grozy! Niestety na identyczny pomysł wpada Wredna Wandzia, więc  prawdziwy horror przeplatany gagami toczy się  w rzeczywistości w domu Karolka. Francesca  Simon w błyskotliwy sposób opisuje historie z  życia Karolka, bawiąc i rozśmieszając zarówno  dzieci jak i ich rodziców. Książka - 104 str. okładka miękka, klejony grzbiet. Opis z okładki Cena 17.90  ----------------- Krótka recenzja:     Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać Koszmarnego Karolka, ani Doskonałego Damianka.     Najnowsza część mogłaby być tylko grubsza. Jedynie 5 historyjek to moim zdaniem stanowczo za mało. Tym ra

Dziennik Cwaniaczka 11 części

Tydzień temu za naprawdę śmieszne pieniądze kupiłem 10 części sagi "Dziennik Cwaniaczka''. Po 2-ch dniach dokupiłem jeszcze ,,Zrób to sam!'' Każda książka:  miękka oprawa, klejony grzbiet, wewnątrz całkiem dużo czarno-białych rysunków autora. Krótka recenzja  całego cyklu: Mogłem napisać po 3- 4 zdania do każdej części po kolei, ale zdecydowałem się na ogólny opis całego cyklu, gdyż tylko tak mogłem uniknąć spoilerów. *** Jeff Kinney świetnie pokazał współczesne problemy młodego gimnazjalisty. Greg jest po prostu pechowcem i  że się tak wyrażę ''życiowym przegrywem''. Wyśmiewany przez rówieśników i (chodź nie specjalnie) również przez nauczycieli Greg stara się zostać zapamiętany jako Super Gość. Niestety nie pomaga mu w tym nawet czarna skórzana kurtka.... Kiedy wydaje mu się, że jest upokorzony po wsze czasy nadarza się okazja na odbicie się od dna; i to wcale nie kolejna próba podpięcia się pod ''prestiż'' R