Przejdź do głównej zawartości

The Social Media Book Tag (SOBOTNI TAG #1)

Wreszcie zabrałem się za urozmaicenie bloga. Oznacza to, że będzie teraz więcej ,,Tygodni z autorem'', podsumowania miesiąca oraz to co właśnie czytacie - SOBOTNI TAG. SOBOTNI TAG to cotygodniowy tag (kto by się spodziewał), który będzie zawsze w soboty (wow, ale to zaskakujące) w godzinach 10:00 - 13:00.

Dziś zapraszam was na The Social media Book Tag, który znalazłem u Wiktorii z bloga Książki Według Wiktorii.

Zapraszam.


1.      Twitter; twoja ulubiona krótka książka. 

Noc ognia
      Bez wahania powiem, że będzie to Noc Ognia. Jak pisałem w recenzji, uważam, że - jak każda książka Schmitta - ma drugie dno i wywołuje u nas mnóstwo reflekcji. Przeczytać ją powieniem każdy, kto jeszcze nie zna Erica.








2.      Facebook; książka, którą czytał każdy i poczułeś presję, by też ją przeczytać. 

Mroczna Wieża Tom 1 Roland
    Taką książką była ,,Mroczna Wieżą: Roland'' Kinga. Jak wiecie z recenzji, książka była koszmarnie nudna i jednowymiarowa. Nic mi się w niej nie podobało i nie mam zamiaru sięgać po kolejne tomy. Zwłaszcza, że zamiast napisać 3-4 książki mające ciekawą fabułę, autor wolał napisać 8 koszmarnie nudnych.








3.      Tumblr; książka, którą przeczytałeś, zanim stała się popularna. 

Mroczne umysły    Myślę, że taką książką były ,,Mroczne Umysły'' Alexnadry Bracken. Znałem całą trylogię, zanim pojawił się cały ten szum wywołany informacją o ekranizacji i zanim zabrakło trzeciego tomu w księgarniach. Jak już mówiłem, seria wspaniała, tylko nowelki niepotrzebne.







4.      MySpace; książka, którą nie pamiętasz czy Ci się podobała, czy nie. 


    ,,Piratika akt pierwszy'' - nie skończyłem jej, bo przegrała ''walkę'' z lekturą, którą wtedy czytałem. Teraz nie wiem, czy zaczynać od nowa, czy kontynuować oraz nie wiem, czy w ogóle kończyć tę serię, skoro nie ma w Polsce trzeciej części. Co ciekawe, teraz żadnego z tych tomów nie da się kupić, a ja w normalnych księgarniach płaciłem za nie 3.60 zł i 4.80 zł.






5.      Instagram; książka, która była tak ładna, że musiałeś zrobić jej zdjęcie. 

Gra o tron. Księga pierwsza (edycja ilustrowana)

Kto by się spodziewał, że wybiorą coś tak pięknego jak Gra o Tron. Edycja Ilustrowana? Jest to najpiękniej wydana książka w Polsce. Uważam tak od dnia jej premiery. Dodatkowo zapierająca dech w piersiach fabuła i tłoczenia na okładce. Czy istnieje coś ładniejszego? Nie uwierzę, póki nie zobaczę.







6.      YouTube; książka, której ekranizacje chciałbyś zobaczyć. 

Sen Henny      Tak, Sen Henny. Bezdyskusyjnie. Czemu? Mówiłem w recenzji, że jest to coś totalnie nieprzewidywalnego i oryginalnego. Mieszanka wybuchowa ,,Władcy Pierścieni'', ,,Pieśni Lodu i Ognia'' oraz ,,Wiedźmina'', a co najlepsze znacznie lepsza i ciekawsza. Świetny materiał na film.







7.      GoodReads; książka, którą polecasz wszystkim. 

Małe życie     KAŻDY, kto rozmawiał ze mną choć chwilę o książkach wie, że na to pytanie może być tylko jedna odpowiedź. A jest nią ,,Małe życie''. Przeczytajcie koniecznie recenzję. Mam nadzieję, że też po nią sięgniecie. Warto też koniecznie obejrzeć zwiastun książki.






Komentarze

Inne ciekawe artykuły

100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK (EDYCJA 2017)!

Mamy Nowy Rok, a jak wiadomo, jaki nowy rok, taki cały rok. Czy książkoholik może zacząć go lepiej, niż od przepięknych okładek? W każdym razie ja nie, dlatego przygotowałem listę 100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK z (nie tylko) 2017 . Nie tylko, bo chyba 9 tytułów pochodzi z poprzednich dwóch lat, ale są tak piękne, że nie mogło ich tu zabraknąć :-) Nie miałem pomysłu na żaden sensowny podział, bo każda z tych okładek podoba mi się tak, że musiałbym robić często ex aequo, więc wyszłoby albo mniej, albo więcej niż 100 pozycji. Dlatego jedyny podział to: okładka miękka; okładka twarda + zintegrowana oraz kilka pozycji po angielsku. (jeśli książkę wydano i w miękkiej, i w twardej okładce, to pokazana zostaje w twardych; wiadomo, #teamtwardaokladka zobowiązuje) Występuje tu kilka serii, gdzie np. jeden tom wydano w 2016, a drugi w 2017 oraz gdzie kilka niezwiązanych ze sobą książek wydano w jednakowej szacie graficznej (np. Gaiman od Maga). Nie sugerowałem się też tym, czy dana książka

Koszmarny Karolek. 5 książek - 11 części

Ostatnio bezcelowo przechadzałem się po mieście i postanowiłem wstąpić do okolicznego "Book Book'a". Jak prawdziwy książkocholik wyszedłem nie z jedną czy dwoma, ale pięcioma książkami Francesci Simon z serii "Koszmarny Karolek". Koszmarny Karolek i kino grozy   Tym razem Karolek postanawia nakręcić własny film grozy! Niestety na identyczny pomysł wpada Wredna Wandzia, więc  prawdziwy horror przeplatany gagami toczy się  w rzeczywistości w domu Karolka. Francesca  Simon w błyskotliwy sposób opisuje historie z  życia Karolka, bawiąc i rozśmieszając zarówno  dzieci jak i ich rodziców. Książka - 104 str. okładka miękka, klejony grzbiet. Opis z okładki Cena 17.90  ----------------- Krótka recenzja:     Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać Koszmarnego Karolka, ani Doskonałego Damianka.     Najnowsza część mogłaby być tylko grubsza. Jedynie 5 historyjek to moim zdaniem stanowczo za mało. Tym ra

Nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji - ,,Katedra w Barcelonie'' - recenzja

Dzisiaj recenzja troszkę starszego tytułu i wyjątkowo nie współpracy. Tak dobra jak ,,Filary Ziemi''? Po ,,Katedrę w Barcelonie'' chciałem sięgnąć od kiedy zobaczyłem to piękne wydanie w twardej okładce, które wyszło przy premierze kontynuacji tej monumentalnej powieści. Nowe wydanie jest jednak nie tylko piękne, ale również dość drogie, przez co odwlekałem w czasie jego zakup. Jak wiecie, jestem też wielkim fanem ,,Filarów Ziemi'' Kena Folletta. I właśnie tak doszło do tego, że pożyczyłem ,,Filary...'' za ,,Katedrę...'' Czy było warto? I ile katedry było w samej ,,Katedrze...''? ,,Katedra w Barcelonie'' to - licząca 700 stron - powieść opowiadająca historię dwóch pokoleń rodziny Estanyol: ojca i syna. Prócz bardzo bolesnego okresu dorastania młodego Arnau, mamy tu również kilkanaście wątków pobocznych jak np. historia jego dawnej miłości, adoptowanego brata, czy matki. Wszystko to przewija się w scenerii przepięknej Ba