Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie Półrocza - MID YEAR BOOK FREAK OUT TAG TAG

Od stycznia do końca lipca udało mi się przeczytać równo 30 książek. Z tej okazji zapraszam was na tag książkowy podsumowujący pierwsze półrocze 2017. roku. Tag nazywa się Mid year book freak out TAG. Pytania pochodzą z filmiku lilacwix.

1. Najlepsza przeczytana dotychczas książka.



   Bez dwóch zdań ,,Małe życie'' Hanya Yanagihara. Czemu? Odsyłam do . Powiem tylko, że autorka w mistrzowski sposób ukazała brutalną rzeczywistość świata. Książka miejscami brutalna i bolesna, a z drugiej strony piękna opowieść o miłości, smutku, rozpaczy, żałobie... długo by wymieniać. Po prostu przeczytajcie ,,Małe życie''!

2. Najlepsza kontynuacja.



   ,,Mimo Twoich Łez'' Tarryn Fisher. Wprawdzie w recenzji napisałem, że nie uważam iż to najlepsza część trylogii, ale żadko kiedy od razu po przeczytaniu pierwszego tomu, tom drugi czytam cały. Jeszcze żadiej w kilka dni i sięgam po trzeci. Ta książka dała radę mnie przyciągnąć i zatrzymać.

3. Nowość za którą chcesz się zabrać.

ILLUMINAE

   Może nie jestem zbyt oryginalny ale, nie mogę się doczekać, aż zacznę czytać ,,Illuminae'', które jeszcze czeka na swoją kolei.

4. Wyczekiwana premiera na drugą połowę roku.

Znalezione obrazy dla zapytania chłopaki anansiego

   Co prawda może nie premiera, a wznowienie, ale nie mogę się już doczekać nowego wydania ,,Chłopaków Anansiego'' Neila Gaimana.

5. Największe rozczarowanie pierwszego półrocza.



   ,,Zaginiona Dziewczyna'' Gillian Flynn. W dodatku była to pierwsza przeczytana przeze mnie książka w 2017 roku. Póki co jedna z dwóch, które mnie rozczarowały. Drugą było ,,Ślepnąc od świateł'' Żulczyka.

6. Największa niespodzianka tego półrocza.



  ,,Mimo Moich Win'', czyli pierwszy tom wspomnianej już trylogii Love Me With Lies autorstwa Tarryn Fisher. Zanim sięgnąłem po ,,Mimo Moich Win'' przeczytałem może 1-2 książki w których miłość jest najważniejsza. Ta książka (i dwa kolejne tomy) sprawiły, że Tarryn Fisher została moją ulubioną żeńską pisarką.

7. Nowy ulubiony autor.



   Nie powiem po raz kolejny, że Tarryn Fisher, mimo że w pełni na ten tytuł zasługuje, ale dla odmiany powiem o innej żeńskiej autorce - Alexandrze Bracken, którą pokochałem za jej trylogię ,,Mroczne Umysły''. Tylko za trylogię, bowiem nowelki ,,Przez Ciemność'' mnie zawiodły.

8. Największy crush półrocza.



   Tym razem muszę powiedzieć po raz kolejnym, że to Tarryn Fisher, a tym razem za wspaniałe zakończenie trylogii Love Me With Lies, czyli ,,Mimo Naszych Kłamstw''.

9. Najnowszy ulubiony bohater.



   Tommy z ,,Niezrównanych'' Alyson Noel, za nieszablonowość i piękną historię osobistą oraz chęć udowodnienia czegoś dla kogoś.

10. Książka, która doprowadziła cię do łez.


   Ponownie ,,Małe życie''. Kto czytał, ten wie dlaczego.

11. Książka, która dała ci szczęście.



   ,,Inwigilacja'' Remigiusza Mroza, bo co może być lepsze od kolejnego tomu ulubionej serii z ulubionego gatunku?... Pytanie retoryczne. Wiadomo, ze nic. :-D

12. Ulubiona adaptacja obejrzana w tym roku.



   ,,Filary Ziemi'' Kena Foletta pochłonęły mnie po raz kolejny. Tym razem dodatkowo zjawiskowa powieść i równie nieprzewidywalna adaptacja.

13. Ulubiony film, który zrobiłeś w tym roku.

                                                   

Prowadzę tylko bloga, więc może powiem o ulubionej recenzji. Będzie to wobec tego recenzja ,,Dawcy'' Lois Lowry 

14. Najładniejsza książka, którą kupiłeś.



    W moim przypadku zarówno jeśli chodzi o treść, jak i o okładkę, najładniejszą książką jest ,,Noc Ognia'' Erica-Emmanuela Schmitta.

15. Co musisz przeczytać do końca roku.


   Marzę o skończeniu ,,Ściany Burz'' Kena Liu, gdyż sięgnąłem po nią od razu po ,,Królach Dary'' i odłożyłem na ok. 300 stronie.

Komentarze

Inne ciekawe artykuły

100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK (EDYCJA 2017)!

Mamy Nowy Rok, a jak wiadomo, jaki nowy rok, taki cały rok. Czy książkoholik może zacząć go lepiej, niż od przepięknych okładek? W każdym razie ja nie, dlatego przygotowałem listę 100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK z (nie tylko) 2017 . Nie tylko, bo chyba 9 tytułów pochodzi z poprzednich dwóch lat, ale są tak piękne, że nie mogło ich tu zabraknąć :-) Nie miałem pomysłu na żaden sensowny podział, bo każda z tych okładek podoba mi się tak, że musiałbym robić często ex aequo, więc wyszłoby albo mniej, albo więcej niż 100 pozycji. Dlatego jedyny podział to: okładka miękka; okładka twarda + zintegrowana oraz kilka pozycji po angielsku. (jeśli książkę wydano i w miękkiej, i w twardej okładce, to pokazana zostaje w twardych; wiadomo, #teamtwardaokladka zobowiązuje) Występuje tu kilka serii, gdzie np. jeden tom wydano w 2016, a drugi w 2017 oraz gdzie kilka niezwiązanych ze sobą książek wydano w jednakowej szacie graficznej (np. Gaiman od Maga). Nie sugerowałem się też tym, czy dana książka

Koszmarny Karolek. 5 książek - 11 części

Ostatnio bezcelowo przechadzałem się po mieście i postanowiłem wstąpić do okolicznego "Book Book'a". Jak prawdziwy książkocholik wyszedłem nie z jedną czy dwoma, ale pięcioma książkami Francesci Simon z serii "Koszmarny Karolek". Koszmarny Karolek i kino grozy   Tym razem Karolek postanawia nakręcić własny film grozy! Niestety na identyczny pomysł wpada Wredna Wandzia, więc  prawdziwy horror przeplatany gagami toczy się  w rzeczywistości w domu Karolka. Francesca  Simon w błyskotliwy sposób opisuje historie z  życia Karolka, bawiąc i rozśmieszając zarówno  dzieci jak i ich rodziców. Książka - 104 str. okładka miękka, klejony grzbiet. Opis z okładki Cena 17.90  ----------------- Krótka recenzja:     Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać Koszmarnego Karolka, ani Doskonałego Damianka.     Najnowsza część mogłaby być tylko grubsza. Jedynie 5 historyjek to moim zdaniem stanowczo za mało. Tym ra

Dziennik Cwaniaczka 11 części

Tydzień temu za naprawdę śmieszne pieniądze kupiłem 10 części sagi "Dziennik Cwaniaczka''. Po 2-ch dniach dokupiłem jeszcze ,,Zrób to sam!'' Każda książka:  miękka oprawa, klejony grzbiet, wewnątrz całkiem dużo czarno-białych rysunków autora. Krótka recenzja  całego cyklu: Mogłem napisać po 3- 4 zdania do każdej części po kolei, ale zdecydowałem się na ogólny opis całego cyklu, gdyż tylko tak mogłem uniknąć spoilerów. *** Jeff Kinney świetnie pokazał współczesne problemy młodego gimnazjalisty. Greg jest po prostu pechowcem i  że się tak wyrażę ''życiowym przegrywem''. Wyśmiewany przez rówieśników i (chodź nie specjalnie) również przez nauczycieli Greg stara się zostać zapamiętany jako Super Gość. Niestety nie pomaga mu w tym nawet czarna skórzana kurtka.... Kiedy wydaje mu się, że jest upokorzony po wsze czasy nadarza się okazja na odbicie się od dna; i to wcale nie kolejna próba podpięcia się pod ''prestiż'' R