Przejdź do głównej zawartości

Harry Potter i Przeklęte Dziecko część 1 i 2 - Polska Premiera

Książkę Harry Potter i Przeklęte Dziecko część pierwsza i druga zamówiłem już dawno temu w preorderze wydawnictwa Media Rodzina.



Opis z wydawnictwa:

Ósma historia. Dziewiętnaście lat później.
Harry Potter i przeklęte dziecko, nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego i nowa sztuka Jacka Thorne’a, to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera.  Światowa premiera spektaklu odbyła się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016.
Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej nie ma go teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, którego nigdy nie chciał przyjąć. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.
______________________________________________
Książka - miękka oprawa, 368 stron







Opis z okładki


Zamawiając preorder dodatkowo oprócz książki otrzymałem:

WIELKI plakat 



Oraz certyfikat dręczenia


Do szczęścia brakuje mi tylko zakładki do książki.

Cena zestawu - 35 zł 10 gr.


Piękny czarny grzbiet ze złotymi literami będzie się świetnie komponował z dorosłą edycją książek. Opisy po jednej z nich już niebawem.


------------------------------------------------------------
Krótka recenzja:
   Książka jest rewelacyjna. Przeczytałem ją w ledwie 8 godzin z przerwą. 
   Nowy Potter to trzeba zaznaczyć na początku, nie zwyczajna powieść, a scenariusz sztuki teatralnej do której pomysły twórcom podawała sama J.K. Rowling. Scenariusz uznano za oficjalną ósmą część serii. ''Przeklęte Dziecko'' zamyka bardzo wiele wątków z ''Insygnii Śmierci'', przez co wiele fanowskich kontynuacji nie ma sensu i staje się tylko alternatywnymi zakończeniami. 
    Jednak ''Przeklęte Dziecko'' ma jeden lekko irytujący wątek. Trzy razy mamy okazję zobaczyć ''co by było gdyby...'' chodzi mi tu a sceny ze Zmieniaczem Czasu. Ogólnie rzecz biorąc w tomie ósmym widzimy tę złą stronę Harry'ego, czyli jego nieopanowaną agresję ''słowną'' odnośnie syna. Wielkim zdziwieniem jest też to że Snape od tak se zaprowadził obce dziecko do sekretnej bazy... .Jedno jest pewne, w rzeczywistości nigdy by się tak nie stało, gdyby książkę napisała sama J.K. Rowling.
   Podsumowując, uważam iż ''Przeklęte Dziecko'' to obowiązkowa część, bez której nigdy nie zamkniemy bardzo wielu wątków serii.
--------------
Wpis to moja subiektywna opinia. Każdy może mieć własną.
--------------
Dziękuję za przeczytanie do końca.

Komentarze

Inne ciekawe artykuły

100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK (EDYCJA 2017)!

Mamy Nowy Rok, a jak wiadomo, jaki nowy rok, taki cały rok. Czy książkoholik może zacząć go lepiej, niż od przepięknych okładek? W każdym razie ja nie, dlatego przygotowałem listę 100 NAJŁADNIEJSZYCH OKŁADEK z (nie tylko) 2017 . Nie tylko, bo chyba 9 tytułów pochodzi z poprzednich dwóch lat, ale są tak piękne, że nie mogło ich tu zabraknąć :-) Nie miałem pomysłu na żaden sensowny podział, bo każda z tych okładek podoba mi się tak, że musiałbym robić często ex aequo, więc wyszłoby albo mniej, albo więcej niż 100 pozycji. Dlatego jedyny podział to: okładka miękka; okładka twarda + zintegrowana oraz kilka pozycji po angielsku. (jeśli książkę wydano i w miękkiej, i w twardej okładce, to pokazana zostaje w twardych; wiadomo, #teamtwardaokladka zobowiązuje) Występuje tu kilka serii, gdzie np. jeden tom wydano w 2016, a drugi w 2017 oraz gdzie kilka niezwiązanych ze sobą książek wydano w jednakowej szacie graficznej (np. Gaiman od Maga). Nie sugerowałem się też tym, czy dana książka

Koszmarny Karolek. 5 książek - 11 części

Ostatnio bezcelowo przechadzałem się po mieście i postanowiłem wstąpić do okolicznego "Book Book'a". Jak prawdziwy książkocholik wyszedłem nie z jedną czy dwoma, ale pięcioma książkami Francesci Simon z serii "Koszmarny Karolek". Koszmarny Karolek i kino grozy   Tym razem Karolek postanawia nakręcić własny film grozy! Niestety na identyczny pomysł wpada Wredna Wandzia, więc  prawdziwy horror przeplatany gagami toczy się  w rzeczywistości w domu Karolka. Francesca  Simon w błyskotliwy sposób opisuje historie z  życia Karolka, bawiąc i rozśmieszając zarówno  dzieci jak i ich rodziców. Książka - 104 str. okładka miękka, klejony grzbiet. Opis z okładki Cena 17.90  ----------------- Krótka recenzja:     Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać Koszmarnego Karolka, ani Doskonałego Damianka.     Najnowsza część mogłaby być tylko grubsza. Jedynie 5 historyjek to moim zdaniem stanowczo za mało. Tym ra

Nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji - ,,Katedra w Barcelonie'' - recenzja

Dzisiaj recenzja troszkę starszego tytułu i wyjątkowo nie współpracy. Tak dobra jak ,,Filary Ziemi''? Po ,,Katedrę w Barcelonie'' chciałem sięgnąć od kiedy zobaczyłem to piękne wydanie w twardej okładce, które wyszło przy premierze kontynuacji tej monumentalnej powieści. Nowe wydanie jest jednak nie tylko piękne, ale również dość drogie, przez co odwlekałem w czasie jego zakup. Jak wiecie, jestem też wielkim fanem ,,Filarów Ziemi'' Kena Folletta. I właśnie tak doszło do tego, że pożyczyłem ,,Filary...'' za ,,Katedrę...'' Czy było warto? I ile katedry było w samej ,,Katedrze...''? ,,Katedra w Barcelonie'' to - licząca 700 stron - powieść opowiadająca historię dwóch pokoleń rodziny Estanyol: ojca i syna. Prócz bardzo bolesnego okresu dorastania młodego Arnau, mamy tu również kilkanaście wątków pobocznych jak np. historia jego dawnej miłości, adoptowanego brata, czy matki. Wszystko to przewija się w scenerii przepięknej Ba